Zámecký areál Dačice

Zámek Dačice historie

Zámek v Dačicích patří mezi nejhezčí zámky, které najdete v jižních Čechách. V minulosti zde pobývalo poměrně hodně rodů a také se často střídali majitelé. Mezi nejznámějšími a nejvýznamnějšími rody můžeme zmínit Krajíře z Krajku, Osteiny a Dalbergy. Zámek byl původně gotickým hradem, který se postupně během působení majitelů měnil. Prošel renesanční přestavbou a také byl poznanamenán empírovou architekturou. O renesanční přestavbu se postarali italští architektoničtí mistři. Přestavba do empírového stylu, spadala pro změnu pod křídla známého vídeňského architekta Riedla.

Poslední rekonstrukcí prošel zámek mezi lety 1990 a 1996. Nejednalo ze však o další změny slohu. Naopak cílem bylo obnovení nebo rekonstrukce aktuálních architektonických prvků. Díky rekonstrukci je v současnsti zámek zachován pro všechny návštěvníky. Najdete zde všechny architektonické styly, kterými si zámek během své historie prošel. Samozřejmě ne všechny se dochovaly ve velké míře. V současnosti mohou návštěvníci poznávat zámek ve dvou prohlídkových trasách.

Samozřejmě jejich délka i cena jsou odlišné, zaleží pouze na Vás jak moc budete chtít poznat historii zámku. Na zámku probíhají samozřejmě i společenské akce, jako jsou svatby. Všechny informace o pronájmu prostor naleznete na oficiálních stránkách zámku v Dačicích. Maximální kapacita obřadní síně je šedesát hostů, pro větší svatby není zámek vhodný. Cena obřadu v interiéru je asi dva a půl tisíce korun.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dačice a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.