Zámecký areál Dačice

Zámek Telč

Hrad v Telči patří mezi státní majetek. Někdy je označován také jako zámek. Každopádně patří mezi skvosty renesanční architektury na Moravě. Atraktivita pro turisty je zvýšena i díky tomu, že se podařilo pečlivou prací obnovit původní interiéry zámku. Na zámku naleznete jasné příklady, jak se do naší země dokázalo prosadit italské umění. Promě gotického hradu na renesanční sídlo se udála během vlády Zachariáše z Hradce. Celá přestavba měla dvě etapy, kterých se účastnili stavitelští mistři z Itálie. V některých prostorách zámku se zachovaly dokonce sklípkové klenby.

Přestavba na zámek byla velmi finančně náročná a mohla proběhnout také díky financím pocházejícím z telčských dolů. V minulosti se zde těžilo stříbro. Na zámku jsou zavedeny dvě trasy prohlídek. Cena se pohybuje mezi 110 a 90 korunami. Samozřejmě studenti a také držitelé průkazu ZTP mají slevy. Rodiny mají možnost zakoupit si zvýhodněné rodinné vstupné. Na zámku najdete také zámeckou galerii, která se věnuje hlavně hračkám.

Jsou zde vystaveny hračky, které byly běžné mezi dvacátými a osmdesátými lety minulého století. V naprosté většině jde o hračky šlechtických rodin, proto jsou na tu dobu poměrně honosné. Sočástí zámku je také kaple Všech svatých.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Hrady a zámky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.