Zámecký areál Dačice

Zámek Dačice, Rožmberský rok

Rožmberský rok je již tradiční událostí, které se účastní jihočeské zámky. Také zámek v Dačicích otevře své komnaty pro všechny návštěvníky z tuzemska i zahraničí. Původní vzhled zámku v Dačicích, který byl ve slohu renesančním, je dnes přopomínán pouze pomocí dvou pater arkád, které najdeme v nádvoří zámku. V současnosti je zámek ve stly klasicistním, který mu jaksi vnuknuli někdejší majitelé Dalbergové. Tato podoba se dochovala do dnes od počátku devatenáctého století. Na letošní sezónu byly oteřeny pro návštěvníky čtyři nové komnaty, z nichž jedna imitovala partmá Friedricha Dalberga.Otevírací  na zámku se pohybuje mezi 09:30 až d 18:00. Zámek Dačice patří v současnosti do státního majetku.

Díky tomu je o něj však velmi dobře staráno a zámek se neustále udržuje a modernizuje, čehož důkazem je i otevření již zmíněných komnat. Dačický zámek patří společně s dalšími šesti ve svém okolí k největším kulturním památkám v oblasti jižních Čech.

Kromě zámku v Dačicích zde nalezneme další zámky jako jsou Hluboká, Kratochvíle, Třeboň, Červená Lhota a další. Pokud chcete strávit příjemné chvíle s Vaší rodinou, pak neváhejte a okamžitě se vydejte na cestu do jižních Čech.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Hrady a zámky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.