Zámecký areál Dačice

Město Dačice historie

Dačice patří k jedněm z nejznámějších a nejstarších měst, která se nachází na Českomoravské vrchovině. První písemná známka je dokonce z roku 1183. V roce 1377 byla dokonce Dačicím udělena privilegie, která jsou typická pro města. Největší rozmach zaznamenalo město během vlády Krajířů z Krajku.

Díky tomu, že z města udělali své sídlo, nastal velmi prudký nárůst řemesel a obchodu. Dačice dokonce mohly konat trhy. Díky tomu vznikaly také nejrůznější cechy. V 16. století byli do města povoláni italští mistrové, které ze strohého a architektonicky chudého gotického města, udělali renesanční město, které kvetlo životem. Následující významné stavitelské období potkalo Dačice v období baroka. V 17. století však město začaly potkávat pohromi. Nejprve se jednalo o mor. Další hroznou událostí byl požár, který změnil profil renesančního města. Jedna z nejvýznamnějších památek města, která se dochovala je jednoznačně františkánský kláštěr a kostel sv. Antonína Peduánského. V roce 1843 se město proslavilo po celém světě. Byl zde vymyslen kostkový cukr. O vzniku první kostky cukru, vypráví celé výstava v muzeu, která je zde vystavena permanentně.

Během Rakouska – Uherska se staly Dačice dokonce sídlem okresních řádů. Okresním městem byly Dačice až do roku 1960. V současnosti jsou Dačice spíše turistickým cílem.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Město Dačice a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.