Zámecký areál Dačice

Státní zámek Dačice

Státní zámek Dačice patří mezi jedny z nejhečích v oblasti jižních Čech. Na zámku v Dačicích si můžete projít několik prohlídkových tras. Trasu tvoří celkem devatenáct místností. V každé místnosti si také vyslechnete výklad, který stručně popisuje historii místností. V sálech severního křídla v přízemí se v místnostech dochovaly dokonce klenby. Také zařízení, které je zde vystaveno pochází z devatenáctého století a patřilo v minulosti rodu Dalbergů. Najdete zde i tehdejší rodinné portréty, které vyobrazují rodinu. Najdete zde také obraz, na kterém je vyobrazení pasování rytířů. V dolní arkádě jsou vystaveny přirodovědecké sbírky.

Dále se zde nachází hala, kde je také schodiště, toto je však důsledkem empírových úprav na zámku. V prvním patře je také podle dobových záznamů vybavený pokoj Friedricha Ferdinanda Dalberga. Také je zde sbírka motýlů, vycpaných ptáků a minerálů. Zde se podařilo také obnovit tapety, které pocházejí z počátku dvacátého století. Jedna ze zámeckých knihoven je vystavěna v empírovém slohu. Najdete zde rodové erby, ale také sbírku sedmi tisíc knih, která patří mezi unikátní. Ve druhé, větší knihovně je vystaveno celkem sedmnáct tisíc knižních svazků. Prohlídka obvykle končí v horním patře, kde se nachází originály a také kopie antických plastik.

Na zámku najdete samozřejmě i řadu dalších zajímavostí. Pro podrobnější informace navštivte oficiální stránky zámku v Dačicích. Zde najdete také kontaktní ůdaje a informace o otevírací době, případných rezervacích.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zámek Dačice a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.