Zámecký areál Dačice

Zámek Dačice zajímavosti

Zámek v Dačičích nabízí spoustu zajímavostí, které Vás jistě překvapí. Jednak jsou to samozřejmě informace z historie a vzniku zámku. Zajímavá je i historie majitelů a pánů, kteří zámku vládli. Zámek byl postaven na konci 16. století v renesančním stylu. Později s přechodem majitelů byl upraven barokně a v 19. století prošel poslední významnou přestavbou do vzoru empírového. Prohlídkové trasy jsou dvě a provedou Vás přes reprezentativní sály, halu s unikátním empírovým schodištěm a mnoho dalších zajímavých míst. Samozřejmostí je i návštěva knihovny, která v sobě ukývá mnoho historických skvostů.

Zámecká knihovna byla vybudována díky Osteinům a Dalbergům. Nejvíce knih je umístěno v secesní knihovně, která je zařízena podle návrhu, který vypracoval architekt Hans Prutscher. Tento návrh pochází z roku 1909. Součástí celého areálu parku je také zámecký park. Park se nachází ve výšce více než pět set metrů nad mořem. V parku najdete také rybníček a s ostrůvkem. Park samozřejmě vykazuje jistý zahradně – arcihtektonický záměr, který je do dnešní doby dodržován.

Jeho celková rozloha je deset hektarů. Díky tomu se řadí mezi menší zámecké parky u nás. V parku se můžete samozřejmě procházet. Park je pro návštěvníky přístupný od dubna do října mezi 07:00 a 21:00.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zámek Dačice a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.