Zámecký areál Dačice

Zámek Staré Hobzí

Zámek Staré Hobzí je postavem v barokním stylu a je bohužel pro veřejnost uzavřen. Budova zámku je velmi rozlehlá a najdete zde i čestné náměstí. V novodobé historii byl zámek využit jako budova školy. Od doby zrušení školy se zámek nacház v havarijním stavu a neustále chátrá. Celý zámek byl již několikrát nabídnut k prodeji, zatím se však žádný zájemce nenašel, jelikož následná investice do zámku by se opět pohybovala v desítkách milionů korun.

Prvnotním cílem je však zastavit chátrání zámu a udržet jej alespoň ve stavu, kde se nachází momentálně. Konkrétně se jedná o velkou trojkřídlou a dvoupatrovou budovu. Čtvrté křídlo budovy vylo v devatenáctém století zbořeno. Fasáda, která se nachází v přízemí má podobu pásové rustiky. V okolí zámku najdete park, který může být příjemným místem pro relaxaci a odpočinek. Všechny místnosri jsou klenuté. V nadzemních patrech najdeme klenbu s lunetami. Součástí zámku je také kaple sv. Tomáše, která je vyzdobena freskovou výzdobou od F. A. Schefflera.

Tato výzdoba zde přetrvala ještě od vzniku zámku. Zámek najdete ve stejnojmenné obci, tedy Staré Hobzí. Obec leží na jihu republiky. Nejbližšími městy jsou Dačice a Telč. Pokud tedy chcete s rodinou strávit příjemné chvíle na dovolené, jistě se na zámek jeďte podívat.

Komentáře jsou uzavřeny.